23.05.2022

W świecie piękna i relaksu wygodna leżanka to jeden z kluczowych elementów na który liczy klient odwiedzający gabinet spa. To w jaki sposób zostanie przeprowadzony zabieg i jakimi kosmetykami, poprzedza wybór odpowiedniego i wysokiej jakości łóżka zabiegowego. To bowiem od niego zależy cała reszta. Niewygodne i źle dobrane meble, na których wykonywane mają być odprężające rytuały, mogą nie tylko źle wpłynąć na samopoczucie klienta, ale również zepsuć efekt końcowy zabiegu.
Źle dobrane meble to także problem dla samego terapeuty. Kiedy łóżko zostaje dobrane bez konkretnej analizy jakości i przeznaczenia, może okazać się niewłaściwe i niewygodne,
także dla osoby wykonującej zabiegi. Schorzenia kręgosłupa wynikające ze złej postawy, długi czas w niewłaściwej i męczącej pozycji, wiąże się z wielomiesięczną niedyspozycją i brakiem możliwości pracy w gabinecie, co równa się z utratą zarobku i pozycji na rynku. 

C:\Users\Klaudia Michalska\Downloads\dlaczego inwestować w.jpg

Przy wyborze wyposażenia gabinetu należy kierować się doświadczeniem i renomom firmy, która oferuje swoje produkty. Niezbędne jest też zrobienie rekonesansu wśród miejsc, które już z danego łóżka korzystały. Nie ma nic bardziej wiarygodnego, jak opinia innego terapeuty, który pracował na danym meblu i może podzielić się swoimi za i przeciw. Dzięki takiej wiedzy, możemy ocenić czy dany produkt jest wart swojej ceny, czy jego jakość będzie nam służyć latami,
czy materiały z których jest wykonane są łatwe w utrzymaniu higieny itd.  

UWAGA! Cena ma znaczenie! 

Dobra jakość w dziale kosmetyczno-medycznym to faktycznie adekwatna cena. Wybór tańszych rozwiązań często zadowoli nas chwilowo z racji mniejszych wstępnych kosztów, jednak często
już po pierwszych tygodniach pracy, stwierdzimy, że nie był to najlepszy wybór. W tanich meblach do gabinetów spa, stosuje się niskiej jakości materiały – wypełniacze, obszycia, gąbki, nici
czy elementy plastikowe i metalowe. Często to co na pierwszy rzut oka wydaje się solidne, w trakcie praktyki okazuje się po prostu słabe i problematyczne. 

Pamiętać też trzeba, że nawet jeśli producent deklaruje nam szybki i stosunkowo tani serwis – to z racji niskiej jakości elementów, naprawa będzie tylko chwilowa. Wniosek więc, może być tylko jeden – nie warto tracić czasu i pieniędzy na niską jakość, szczególnie, że wiązać się ma ona z naszą codzienną pracą, zwrotem kosztów i finalnie czystym zyskiem.

C:\Users\Klaudia Michalska\Downloads\dlaczego inwestować w (1).jpg

OD CZEGO ZACZĄĆ POSZUKIWANIE MEBLI DO GABIENTU SPA?

W takim razie na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka zabiegowego do gabinetu odnowy biologicznej?

  1. Dostosuj parametry wysokości i możliwości pozycji łóżka, do swojej praktyki.

To w jaki sposób pracujesz jest bardzo ważne. Tak jak już pisaliśmy zła pozycja może nieść za sobą wiele przykrych konsekwencji, które uniemożliwią pracę a nawet doprowadzą do konieczności zmiany branży. Sprawdź zakres pracy łóżka, to w jakich miejscach ma przydatne dla Ciebie funkcje, na przykład: pilot do obsługi pozycji. Sprawdź czy program jest dla Ciebie jasny i będzie wygodny
do obsługi w trakcie trwania zabiegu. Jeśli pracujesz na stojąco, wykonując chociażby masaż głowy, ramion itd. upewnij się, że budowa łóżka zapewni Ci pełen dostęp do klienta i nie będzie od niego wymagać nienaturalnych póz, które mogą być niewygodne. Tu ciekawym rozwiązaniem będą obniżane podłokietniki, które można ułożyć tak, by klient zarówno na plecach jak i na brzuchu mógł czuć się komfortowo. Takie rozwiązanie można znaleźć np. w leżankach firmy Gharieni https://novagroup.pl/kategorie-produktow/lezanki-wellness/ 

Komfort pracy jest bardzo ważny, szczególnie podczas zabiegów spa, które często trwają po kilkadziesiąt minut. Analizując czas pracy powinno się zwrócić uwagę na to, aby i dla terapeuty i dla klienta wymuszona pozycja zabiegowa, nie była obciążeniem. Jednak to nie wszystko. Ważne jest również to jaki materac i materiały zostały użyte do produkcji części funkcjonalnej dla klienta.

To kluczowe zarówno dla wygody jak i utrzymania higieny podczas i po zabiegu. Wiele rytuałów wykonuje się z użyciem kremów, okładów i olejów, które często przez swoje natłuszczenie są problematyczne do usunięcia z wielu tkanin. Zapytaj przedstawiciela danej marki o to w jaki sposób czyści się dane tworzywo i jaka jest jego ścieralność. Pamiętaj, że leżanka to podstawowy mebel, który będzie intensywnie wykorzystywany przez wiele godzin, przez różne osoby, o różnej budowie ciała, dlatego istotną sprawą jest także to, jak duża jest leżanka, jak jest wymodelowana pod ciało klienta i ile kilogramów jest wstanie udźwignąć. 

C:\Users\Klaudia Michalska\Desktop\BLOG\22-04 Spa leżanki\spa leżanki (2).jpg

Ważnym choć przy komforcie i funkcjonalności stojącym na drugim planie aspektem wybierania mebli do gabinetu spa, jest oczywiście ich estetyka i dopasowanie do stylu panującego w miejscu zabiegu. W porównaniu do gabinetów kosmetycznych czy medycznych, gabinety w centrach odnowy biologicznej powinny również swoim klimatem relaksować i sprawiać przyjemność odwiedzającym. Nie bez powodu w takich miejscach często spotyka się naturalne elementy z drewna czy kamienia. To bowiem w nich, czujemy się po prostu dobrze. Spa to miejsce naturalnie wyciszające, dlatego odpowiedni dobór elementów, które będą wpływać na czas spędzony w tym miejscu jest również istotny. 

Na rynku można spotkać bardzo wiele możliwości samodzielnego projektowania wyglądu łóżka do masażu. Profesjonalne firmy takie jak Gharieni Group daje możliwość swoim klientom wybrać, a nawet samodzielnie zaprojektować swoje łóżko, już w fazie składania zamówienia na stronie internetowej. Mamy tu możliwość doboru koloru tapicerki, podstawy i elementów ozdobnych.
Na specjalne zamówienie dostępna jest paleta kilkudziesięciu niestandardowych kolorów, którą można uzyskać od przedstawiciela firmy.

Zapraszamy do kontaktu! Formularz kontaktowy

C:\Users\Klaudia Michalska\Downloads\dlaczego inwestować w.jpg

Zapisz się
do newslettera

Nasi partnerzy