Spa może być rozumiane jako filozofia relaksu, zgodnie z którą ludzie dążą do życia w harmonii. Żyjąc coraz bardziej intensywnie, dłużej pracując i doświadczając stresu niemal na co dzień, klienci hotelowi coraz częściej poszukiwać będą możliwości regeneracji i poprawy zdrowia. Jednym ze sposobów jest właśnie SPA, bowiem umożliwia ono nie tylko odnalezienia wewnętrznej równowagi, ale również — poprawę wyglądu i samopoczucia np. dzięki przebywaniu w popularnej saunie fińskiej.

Dziś sauna jest niemal nieodzownym elementem hotelowego spa. Klienci chętnie korzystają z saun, m.in. niezwykle popularne są sauny fińskie. Badania pokazują, że nawet krótki pobyt w jej przestrzeni działa odprężająco, kojąco i oczyszczająco. Jednocześnie wśród hotelarzy rośnie świadomość, że innowacyjny pomysł na saunę może być sposobem na podwyższenie rangi spa i wartości oferty hotelowej.

SAUNY PAROWE I FIŃSKIE

Znaczna część inwestorów stawiała do tej pory na sauny parowe i sauny fińskie.  Dziś widzimy, że polscy hotelarze łakną nowości i chętnie inwestują w przestrzeń spa, podpatrując wzorce zachodnie. W przestrzeni rekreacyjnej hotelu sauna od zawsze miała swoje ważne miejsce, ale właśnie teraz przeżywa ona swój renesans, za sprawą nowych rozwiązań, które przykuwają uwagę klienta, tym samym sprawiając, że oferta spa jest atrakcyjniejsza niż oferta konkurencji. W zaprojektowaniu sauny producent ma przed sobą nie lada wyzwanie, aby systematycznie zaskakiwać innowacjami w zakresie rozwiązań sprzyjających relaksacji.

Od ponad 2 tys. lat ludzie korzystali z sauny jako miejsca do ogrzania, obmycia lub  oczyszczenia nie tylko ciała, ale również ducha. Korzystanie z sauny polega na przemiennym nagrzewaniu ciała i jego oziębianiu. Temperatura powierzchni skóry wzrasta do ok. 40°C, co powoduje wzmożone wydalanie potu, a wraz z nim toksyn. Wycisza, odchudza, sprzyja relaksacji i odprężeniu. Ta podstawowa funkcja sauny nie ulegnie zmianie. Stawiający na nowości producent saun ma świadomość, że innowacje w przestrzeni saun polegają na zastosowaniu nietypowych materiałów, składników, ich oryginalnej formie i nowych właściwościach leczniczych. W saunach fińskich klienci lubią odpoczywać, ale nie znaczy to, że nie będą szukać nowatorskich rozwiązań.

HYBRYDA SAUNY I ŁAŹNI PAROWEJ

Uwagę klientów z pewnością przyciągną Złoto Syberii — wyjątkowa hybryda sauny i łaźni parowej. Opiera ona  swoje działanie o skład i właściwości krzewu rokitnika pospolitego, nazywanego Złotem Syberii. W saunie tej panują łagodne warunki, temperatura około 40-45 stopni Celsjusza i wilgotność nieprzekraczająca 60-80%. Dzięki temu atmosfera tam panująca odpowiada wielu osobom, również tym, dla których korzystanie np. z sauny fińskiej, jest zbyt uciążliwe. Centralnym i jednocześnie najważniejszym jej punktem, jest kominek parowy, na którego szczycie znajduje się misa wypełniona owocami rokitnika. Para wydobywająca się spod niej, ma na celu nie tylko podgrzanie atmosfery pomieszczenia, ale i ogrzewanie owoców rokitnika, efektem czego wydobywany z nich aromat, lekko kwaśny posmak i duża ilość składników odżywczych, przenika do wilgotnego powietrza. Owoce rokitnika zawierają witaminę E, zwaną ‘witaminą młodości’, witaminę C, wiele aminokwasów i mikroelementów. Inhalacje powietrzem, przepełnionym dobroczynnymi składnikami, wprawiają w dobry nastrój, odprężają i  przyspieszają regenerację organizmu.

SAUNA RÓŻANA — EKSKLUZYWNE ROZWIĄZANIE DO SPA

Za rozwiązanie ekskluzywne uważana jest sauna różana. Jednocześnie to bardzo ciekawa propozycja dla klientów hotelowych, którzy poszukują romantycznej atmosfery. Już sam jej wygląd przykuwa uwagę — sauna z ozdobnymi rozetkami róż, umieszczonymi w cedrowych ścianach, w centralnym miejscu mieszczony jest piec obudowany kamieniem marmurowym z naczyniem, gdzie przygotowywane są napary, emitując uspokajająco, łagodny, słodki zapach, tworząc klimat pobytu w ogrodzie różanym. Klimat pomieszczenia dopełniają podświetlany różany onyksy. Temperatura w saunie różanej wynosi około 65 – 70 ° C. Uspokajająca poświata różowego onyksu otwiera czakrę serca, w saunie rozchodzą się uspakajające dźwięki harfy.

ŁAŹNIA RUMIANKOWA

Dzięki wiedzy dostarczonej przez producenta saun, jak również ich dystrybutora na rynek trafiają innowacje w tym zakresie. Kolejnym ciekawą nowością jest Łaźnia rumiankowa. Jest to wyspecjalizowana odmiana łaźni parowej, w której temperatura utrzymuje się na poziomie ok.  45-50 stopni Celsjusza, a wilgotność sięga 100%. Mikroklimat tam panujący stwarza najdogodniejsze warunki do idealnego odprężenia i odpoczynku. Działanie łaźni rumiankowej jest częścią szeroko pojętej hydroterapii. Gorąca para szczególnie pomaga przy chorobach dróg oddechowych i dolegliwościach reumatycznych. Dodatkowo wzbogacona wyciągiem z rumianku, wnika głęboko w skórę i wypłukuje z niej szkodliwe produkty przemiany materii.  Rumianek, dzięki temu, że zawiera takie składniki jak: chamazulen i kumaryny, dedykowany jest osobom cierpiącym na silne alergie, stany zapalne skóry, choroby układu pokarmowego. Poprawia wygląd skóry i włosów,  pomaga również łagodzić objawy zapalenia zatok, astmy, gorączki i bólu gardła. Łaźnie powodują przyjazny klimat, a w połączeniu z odparowanym wyciągiem z rumianku, pozwala praktycznie każdemu korzystać z tej formy relaksu i leczenia.

SALTARIUM

Z kolei silnie prozdrowotne oddziaływanie soli na organizm człowieka wykorzystano w Saltarium. To wyrafinowana sauna, w której panuje temperatura ok. 60 – 65 stopni C, a jej centralnym i najważniejszym elementem jest tężnia solna. Jest to drewniana struktura gałęzi tarniny, o które rozbijane są spadające krople solanki, idealnie kojąc problemy codzienności. Po bokach tężni umieszczone są dwa piece z ozdobnymi elementami. Ciepło powoduje, że woda jest odparowywana, pozostawiając parę solną, która służy do inhalacji. Wytwarzany aerozol jest bogaty w całą gamę cennych mikroelementów, takich jak:  jod, brom, wapń, magnez, potas, żelazo,  sód. Jod odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, powoduje także rozrzedzenie śluzu, co szczególnie docenią osoby zmagające się z chorobami górnych dróg oddechowych. Na ich problemy skutecznie zadziała również brom, który rozszerza oskrzela. Natomiast wapń zawarty w aerozolu solanki ma właściwości antyalergiczne.

NOWOCZESNA PRZESTRZEŃ SAUN

Zwykła sauna, która jest nieodzownym elementem hotelu, jest już standardem i niekoniecznie musi na siebie zarabiać. Innowacyjne pomysły na saunę to dziś nawet nie nowy trend, ale kolejny etap rozwoju hotelowego spa, które z założenia ma być ofertą luksusową i które w swojej ofercie mają najlepsi, dzięki współpracy ze sprawdzonym producentem saun. To właśnie tam — w nowoczesnej przestrzeni saun — klient chce być pozytywnie zaskoczony nowymi rozwiązaniami, zapewniającymi wiele nowych doznań i wrażeń. Wtedy też będzie chciał za nie dodatkowo zapłacić. I z pewnością chętniej wróci do takiego hotelu, który zagwarantuje mu on doświadczenia inne niż pozostałe.

Wybierz produkt

ZOBACZ PRODUKT

EXPERIENCE STEAM ROOM

ZOBACZ PRODUKT

RASUL® Kabina parowa

ZOBACZ PRODUKT

STONEBATH® SAUNA KAMIENNA

ZOBACZ PRODUKT

BRECHELBATH ŁAŹNIA PAROWA

ZOBACZ PRODUKT

BREADBATH SAUNA CHLEBOWA

ZOBACZ PRODUKT

STEAMBATH SAUNA ZIOŁOWA

ZOBACZ PRODUKT

SAUNA FIŃSKA

ZOBACZ PRODUKT

KRAXENSTOVE KĄPIEL W SIANIE

ZOBACZ PRODUKT

ŁAŹNIE

Zapisz się
do newslettera

Nasi partnerzy