Zabiegi Chirurgiczne W Połączeniu Z Technologią Core™

ZABIEGI CHIRURGICZNE W POŁĄCZENIU Z TECHNOLOGIĄ CORE

Zabiegi operacyjne takie jak liposukcja, laparoskopia czy inne metody mające na celu zmniejszyć wagę bądź zredukować tkankę tłuszczową są cały czas na topie. Dają one pożądany efekt w postaci widocznego praktycznie natychmiast zmniejszenia obwodów, ale zaraz po należy postawić pytanie co z kondycją skóry i jej wyglądem? Po redukcji tkanki tłuszczowej skóra sama nie podda się remodelingowi. Ponadto po takich zabiegach znacznie traci elastyczność i następuję wzrost polimerów, prowadzący do sztywnienia kolagenu, a tym samym skóra nie odzyskuje swojej naturalnej miękkości i naprężenia. Pacjent ma smukłą sylwetkę, ale widzi w lustrze swoją luźną i zwisającą skórę.

Do tej pory jedynym rozwiązaniem tego problemu była tylko operacja plastyczna. Jednakże jak wiemy metoda ta ma wiele minusów takich jak np.: wysoki koszt zabiegu, długi czas rekonwalescencji czy możliwe komplikacje po zabiegu operacyjnym.

Dziś mamy możliwość skorzystać z nieinwazyjnej, bezbolesnej i sprawdzonej alternatywy dla pozbycia się luźnej skóry: Refit, jest to nowy zabieg przy użyciu najwyższej klasy urządzenia medycyny estetycznej REACTION, które zostało stworzone z myślą o pacjentach którzy borykają się z problemem utraty jędrności skóry.

Technologia RF

Dzięki wysokiej efektywności i sprawdzonej granicy bezpieczeństwa, energia RF ma szerokie zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej – zagęszczeniu skóry, liftingu twarzy, modelowaniu sylwetki czy redukcji cellulitu.

Źródłem fali radiowej jest ciepło, które powoduje denaturację kolagenu, prowadzi do skracania i kurczenia włókien kolagenowych i wzmocnienie rozluźnionej tkanki łącznej. Włókna kolagenowe są produkowane przez fibroblasty znajdujące się w skórze właściwej. Kolagen jest białkiem zbudowanym z trzech łańcuchów polipeptydowych, które są zwinięte w ścisłą potrójną spirale (heliksa). Efekt termalny powoduje na początku kurczenie się kolagenu i denaturacji potrójnej helisy, kolagen zmienia swoją formę z krystalicznej na żelową (denaturacja).

Ponadto podgrzewanie fibroblastów powoduję syntetyzowanie nowych włókien kolagenowych i w rezultacie remodeling. Tym samym efekt RF jest oparty na podgrzaniu włókien kolagenowych i elastynowych co prowadzi do jego kurczenia i pogrubienia skóry właściwej dzięki czemu następuje poprawa napięcia jak również elastyczności skóry.

W zabiegach estetycznych wykorzystujemy dwie konfiguracje radiofrekwencyjne: monopolarne i bipolarne. Główną różnicą między nimi jest kontrolowana droga przepływu prądu przez ciało. Podstawową zaletą konfiguracji bipolarnej jest to, że energia fal radiowych jest wprowadzana w tkanki w sposób kontrolowany w odpowiedniej ilości i mocy przez dwie elektrody. Dodatkowo w konfiguracji bipolarnej energia jest bardziej zlokalizowana, dzięki czemu wymagana jest mniejsza dawka energii, aby osiągnąć taki sam efekt jak w konfiguracji monopolarnej.

REACTION i ZALETY SYSTEMU CORE

System REACTION opracowany przez firmę Viora, jest oparty na technologii CORE – polegającej na emisji bipolarnej energii fali radiowej w kombinacji z funkcją vacuum – po dotarciu do skóry wytwarza się energia wysokiej częstotliwości co powoduje nieinwazyjne zagęszczenie skóry, redukcję cellulitu, spłycenie zmarszczek mimicznych czy ogólny efekt modelowania sylwetki. Jest to urządzenie do zaawansowanych zabiegów twarzy, szyi i ciała. Unikalny system CORETM łączy trzy różne rodzaje częstotliwości działające na różną głębokość: 0,8 MHz, 1,7 MHz, 2,45 MHz oraz trybowi łączenia wszystkich trzech częstotliwości. Te cztery różne tryby mogą być wybierane niezależnie dla każdego ustawienia energii i elektrody tak, aby zapewnić szeroki wachlarz zastosowań terapeutycznych o działaniu dopasowanym do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dodatkowo dodany jest masaż próżniowy tkanki (pracujący na 4 różnych poziomach zasysania), który wspomaga procedurę zabiegową ułatwiając drenaż w trakcie trwania zabiegu i tym samym odblokowanie ujść kanałów limfatycznych, lepszą cyrkulację krwi, pobudzenie krążenia, usprawnienie metabolizmu, stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych i elastyny a tym samym znacznie wpływa na poprawę efektu końcowego .

PRZEDSTAWIENIE ReFit

Korzyści wynikające z technologii CORE w połączeniu z vacuum. Viora stworzyła specjalny protokół zabiegowy ReFit przeznaczony dla zwisającej, luźnej skóry po gwałtownej utracie wagi (spowodowanej radykalną dietą, ćwiczeniami czy po urodzeniu dziecka). Jest to bezpieczne nieinwazyjne rozwiązanie bez czasu potrzebnego do rekonwalescencji. ReFit powoduje zagęszczenie skóry, jak również zwalcza rozstępy. Podążając za wszystkimi korzyściami wynikającymi z działania protokołu ReFit, lekarze zaczęli łączyć zabiegi z zastosowaniem RF z zabiegami liposukcji, lipolizy laserowej, laparoskopii czy kawitacji ultradźwiękowej.

„Zabiegi liposukcji i lipolizy laserowej nie usuwały cellulitu i obwisłej skóry, postanowiłem użyć energii fali radiowej w trakcie i po zabiegach redukcji tkanki tłuszczowej w celu wygładzenia, napięcia i usunięcia pozostałości grudek i zgrubień”- mówi Dr Daniel Man lekarz chirurgii plastycznej z Boca Raton, Florida. Używając fali radiowej połączonej z masażem próżniowym oraz zastosowanie specjalnie opracowanego protokołu ReFit można zauważyć, że w znaczący sposób zostaje poprawiona struktura skóry, zredukowana ilość obrzęków. Zostało to udowodnione jako pozytywny wpływ po zabiegach redukcji tkanki tłuszczowej.

„Zaczęliśmy łączyć REACTION i zabieg ReFit z liposukcją i zobaczyliśmy jaki ma to niesamowity rezultat – mówi Dr Man. Nasi pacjenci są bardzo zadowoleni z osiągniętych wyników i w końcu znaleźliśmy wspaniałe połączenie zabiegów redukujących tkankę tłuszczowa z zabiegiem, który zwalcza problem obwisłej skóry.

Polecane produkty

Nasi partnerzy