10.03.2022

Medycyna estetyczna już dawno przestała być tematem tabu. Jej rozwój przez ostatnie lata otworzył furtkę dla tworzenia wysokiej jakości biznesu w oparciu o specjalistyczną wiedzę i technologię. Z roku na rok rośnie ilość zapotrzebowania na zabiegi medycyny estetycznej, zarówno w Polsce jak i na świecie. Szacuje się, że do 2024 roku rynek estetyki może wzrosnąć nawet o 11% dając tym samym jeszcze większe możliwości rozwoju specjalistycznych gabinetów i klinik. Przedstawione prognozy jasno pokazują to, że podjęcie działania w zakresie medycyny estetycznej po prostu jest progresywne i gwarantuje wysokie zyski. A cała branża w przeciągu kolejnych lat będzie rosła w siłę, stając się nie tylko modą na upiększanie swojego wyglądu, ale także produktem pierwszej potrzeby w walce o dobrą kondycję i zdrowie statystycznego Polaka.

DLACZEGO INWESTOWAĆ W MEDYCYNĘ ESTETYCZNĄ?

Medycyna estetyczna jest najbardziej rozwijającą się dziedziną medyczną w ostatnich latach. Mimo panującej pandemii nie zauważono spadków w wyborze zabiegów estetycznych, a nawet stwierdzono ich wzrost, dając do zrozumienia, że ten segment medyczny jest po prostu potrzebny.

*Przeprowadzone na całym świecie badania rynku medycyny estetycznej wykazały, że w latach 2015-2016 zwiększył się on średnio o 8,2% (w Polsce było to aż 12-15%). Obecnie szacuje się, że do 2024 roku rynek ten będzie wart aż 27 mld USD i odniesie 11% wzrost.

*Źródło: https://www.mp.pl/pacjent/dermatologia/aktualnosci/160523,zabiegi-medycyny-estetycznej-coraz-bardziej-popularne

Co warto podkreślić, nieustający rozwój technologiczny pozwala w obecnych czasach na bezinwazyjne i komfortowe zabiegi upiększające i lecznicze. Urządzenia jakie są dostępne na rynku medycyny estetycznej posiadają wiele certyfikatów i patentów, potwierdzających ich skuteczność i bezpieczeństwo. Lasery czy multiplatformy zabiegowe, to także szereg różnego rodzaju możliwości zabiegowych umieszczonych w kompaktowych wydaniach.

Postęp robi swoje – jest solidnie i bezpiecznie

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby wykonać zabiegi na skórze, takie jak epilacja, redukcja zmian trądzikowych, naczyniowych, pigmentacyjnych czy zmarszczek trzeba było posiadać kilka urządzeń, które nie tylko były uciążliwe w funkcjonowaniu gabinetu, ale także wiązały się z częstymi awariami i co gorsza, nie były w pełni bezpieczne dla pacjentów. Dzisiaj oferowany sprzęt z przeznaczeniem do medycyny estetycznej i kosmetologii, to synonim solidności, nowoczesności i co najważniejsze pełnej kontroli tego jakie reakcje zachodzą podczas zabiegu. Wyspecjalizowane technologie pozwalają w pełni zabezpieczyć skórę przed poparzeniami czy innymi skutkami ubocznymi.

Inwestycja, która się zwraca.

Warto zwrócić uwagę również na ofertę sprzętów pod kątem ich ceny i planowanego zwrotu kosztów. Obserwując rosnące zainteresowanie zabiegami estetycznymi, mamy gwarancję, że za pomocą profesjonalnego sprzętu wykonamy bezpieczne zabiegi, których efekt usatysfakcjonuje pacjentów a co za tym idzie, spowoduje szybki zwrot środków z inwestycji.

Ile kosztuje zabieg medycyny estetycznej?

Obecnie najczęściej wybierane zabiegi estetyczne to koszt w zakresie ok. 800 – 3.500 pln za jedną sesję zabiegową. Co w założeniu wykonania jednego zabiegu dziennie (800 pln) daje roczną sumę przychodu w wysokości 192 000 pln. W przypadku droższych zabiegów np. po około 2.500 pln efekt roczny opiewałby na sumę 600 000 pln. Oczywiście są to sugerowane i uśrednione kwoty po bilansie cen na rynku polskich klinik medycyny estetycznej. Taki szacunek pokazuje, że zainwestowane w profesjonalny sprzet pieniądze, mogą się zwrócić już w kilka miesięcy od jego zakupu, licząc wyłącznie zabiegi, które są wykonywane na tym urządzeniu. Co najważniejsze, zakupione urządzenie z uwagi na wysoką skuteczność może posłużyć gabinetowi przez kilkanaście lat bez utraty swoich funkcjonalności. Niektórzy producenci w trosce o swoich klientów prowadzą politykę umożliwiającą darmowy serwis i wymianę zużytych elementów w urządzeniu, co pozwala na wieloletnią eksploatację technologii bez utraty na jej jakości.

NAJPOPULARNIEJSZE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ W POLSCE

Najbardziej popularnym w Polsce zabiegiem jest oczywiście epilacja, która dzięki wysokiej jakości laserów medycznych stała się szybka i bezbolesna, a efekty po jej wykonaniu są długotrwałe i w pełni spełniają oczekiwania pacjentów. Takie urządzenia jak chociażby laser diodowy Mediostar Monolith od marki Asclepion, dzięki zastosowanym technologiom i możliwością pracy różnymi długościami fali: 755nm, 810nm, 940nm i 1060nm pozwala na głęboką penetrację włosa, zapewniając jednocześnie komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegu. Kolejnym wartym wyszczególnienia urządzeniem jest laser medyczny GentleMax Pro od marki Candela Medical, który jest laserem dwufalowym łączącym technologię lasera aleksandrowego 755 nm z laserem Nd:YAG 1064 nm. Zwrócić uwagę powinien także system Nordlys, wykorzystujący 4 bazowe technologie: Elilipse SWT, Frax 1550, Frax 1940 oraz Nd:YAG 1064.

Ile kosztuje epilacja?

Ceny epilacji są zależą przede wszystkim od partii ciała, która będzie poddawana zabiegowi oraz od lokalizacji gabinetu. Średnia cena najpopularniejszych zabiegów tj. zabieg epilacji: nóg ok. 1000 pln, pach ok. 300 pln, bikini ok. 300-800 pln– za pojedynczą sesję.

Polecamy gabinety, które wykonują bezbolesną epilacje Mediostar dostosowaną do każdego rodzaju i fototypu skóry. Listę aktualnych lokalizacji znajdziesz [TU.]

Lasery medyczne to nie tylko epilacja.

Wszystkie wymienione powyżej urządzenia to wysokiej klasy lasery estetyczne o szerokim spektrum zastosowań. Ich wszechstronność umożliwia wykonanie profesjonalnych i w pełni bezpiecznych zabiegów zarówno na twarz i ciało. Technologie te perfekcyjnie radzą sobie ze zmianami naczyniowymi, trądzikiem czy zmarszczkami. Ich działanie ma udowodnione zalety w fotoodmładzaniu i wygładzaniu faktury skórnej.

TO WARTO WIEDZIEĆ: *Ponad 70% zabiegów na twarz dotyczy czoła, 46% pacjentów decyduje się na zabiegi ust, 44% poddaje się zabiegom redukującym niedoskonałości skóry wokół oczu, a 39% stawia na zabiegi całej twarzy.

*Źródło: https://dermatic.pl/aestheticbusiness/2021/03/04/perspektywy-rozwoju-rynku-medycyny-estetycznej/

GONITWA O JĘDRNE I PIĘKNE CIAŁO CZYLI – MODELOWANIE SYLWETKI

Oprócz zabiegów laserowych, swoje miejsce na polskim podium medycyny estetycznej mają także bezinwazyjne zabiegi liftingujące i ujędrniające, które przynoszą efekty już po pierwszej sesji zabiegowej. Szybkie i długotrwałe rezultaty, to argumenty, które przekonują zarówno kliniki jak i samych pacjentów do tego, aby poznawać najnowsze technologie i ich zalety.

Na rynku medycznym można znaleźć wysokiej jakości platformy zabiegowe takich firm jak Asclepion, Asterasys czy Venus Concept. Szeroka gama urządzeń liftingujących i modelujących, umożliwia wybór doskonałej technologii, która spełni oczekiwania użytkownika, zarówno pod względem wizualnym, finansowym a przede wszystkim jakości i bezpieczeństwa.

Warto podkreślić, że obecnie coraz częściej pacjenci wybierają lifting bez skalpela i decydując się na zabiegi nieinwazyjne urządzeniami takimi jak BodyLab, Liftera czy Venus Legacy.

BodyLab – BodyLab to system kształtowania i modelowania sylwetki, który wykorzystuje innowacyjną technologię FMS (Focused Magnetic Stimulation).

Liftera – Lifting HIFU Liftera to nieinwazyjny zabieg liftingująco-modelujący okolice twarzy, szyi i ciała, nagrodzone Perłą Dermatologii Estetycznej 2020. Jest to również pierwszy zabieg, wykorzystujący oryginalną Technologię Dyfuzji Termicznej (TDT™).

Venus Legacy – Venus Legacy™ jest urządzeniem wykorzystującym RadioFrekwencję do zwalczania cellulitu, której działanie jest wzmacniane opatentowaną technologią (MP)2 (połączenie Multi-Polarnej RadioFrekwencji i Impulsowego Pola Elektromagnetycznego) oraz wykorzystuje najnowocześniejszą technologię VariPulse™.

NOWY WYMIAR MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

W latach 2000 segment medycyny estetycznej w Polsce był odbierany jako wymysł zamożnych kobiet, chcących na siłę poprawić to co uznawały za brzydkie. Kiedy ogólnodostępna medycyna estetyczna pojawiła się w Polsce Internet zalały doniesienia o nieudanych operacjach, o słabych efektach czy komplikacjach po inwazyjnych zabiegach. Na szczęście to już przeszłość, a medycyna estetyczna zyskała nowy, w pełni profesjonalny i bezpieczny wymiar. Na rynku pojawiły się urządzenia, które przekonały pacjentów o tym, że bez operacji, bólu i długiego czasu rekonwalescencji można uzyskać naprawdę zadowalający efekt, często nawet lepszy od tradycyjnych inwazyjnych ingerencji w ciało. Tak narodziła się miłość i zaufanie do medycyny estetycznej, która stała się wszechobecna i dochodowa.

Zapisz się
do newslettera

Nasi partnerzy