Rzeźnicy Z Nova Group

Rzeźnicy Z Nova Group

Rzeźnicy z NOVA GROUP

Dla niektórych to środek nocy, 3:30 rano, piątek 31 maja 2013 r., Komańcza w Bieszczadach, ponad 400 dwuosobowych zespołów wyrusza, aby pokonać jedną z najbardziej wymagających polskich tras ultramaratońskich, a wśród nich Rafał Bielawa i Michał Kret, pracownicy i członkowie zespołu NOVA GROUP.

Blisko osiemdziesięciokilometrowa trasa wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczata, Smerek oraz połoniny do Ustrzyków Górnych, 7000 m różnicy wzniesień, które po kilkunastu godzinach walki mogą pozbawić sił najlepszych długodystansowców. Limit czasu wynosi 16 godzin. To walka nie tylko z trudną bieszczadzką trasą i innymi zawodnikami, ale – przede wszystkim – ze swoim partnerem (partnerką) i samym sobą.

Przygotowywaliśmy się z Michałem od roku – mówi Rafał Bielawa – w międzyczasie przebiegliśmy kilka maratonów, a łączna ilość kilometrów liczona jest w tysiącach. Bieg Rzeźnika to impreza kultowa, to jeden z najwazniejszych i najbardziej znanych biegów ultramaratońskich. Urzeka swoją malowniczą trasą, niesamowitą atmosferą, która towarzyszyła nam na każdym kroku. Nocny start, mordercze podbiegi i szalone zbiegi, wspaniałe widoki, błoto, silny wiatr, słońce, doping turystów na trasie i rywalizacja na każdym kilometrze to wszystko było najlepszą nagrodą za trudy przygotowań. Na pewno wrócimy tu jeszcze raz! Zakończyliśmy zawody z czasem 12 godzin 45 minut, to świetny rezultat, który… musimy poprawić!

Reaction™: Program Refit – Niewiarygodnie Skuteczny

PROGRAM REFIT – NAPINANIE SKÓRY I KSZTAŁTOWANIE CIAŁA PO DUŻEJ UTRACIE WAGI

REACTION™

Znaczna utrata wagi oraz wahania objętości tłuszczu, powstałe w wyniku diety i ćwiczeń, procedur chirurgicznych i estetycznych, albo pociążowe, mogą prowadzić do powstawania fałdów nadmiernej skóry oraz rozstępów. Terapia wykorzystująca urządzenie REACTION™ wraz ze specjalnym protokołem przygotowanym dla tego typu przypadków, pozwala uzyskać rewelacyjne efekty napinania skóry. Specjalny protokół zabiegowy może być także stosowany w innych wypadkach dużej utraty wagi, takich jak procedury pociążowe i po zabiegach estetycznych redukujących tłuszcz.

Kiedy przybiera się na wadze, skóra rozciąga się i dostosowuje do nadmiernej ilości tłuszczu kumulującego się pod nią. Jeżeli wtedy dochodzi do utraty wagi, skóra pozostaje powiększona, co prowadzi do nadmiernej jej ilości oraz rozstępów. Takie symptomy zaostrzają się w wypadku, gdy utrata wagi następuje gwałtownie. Istnieje także pewna grupa osób z nadwagą, u których stwierdzono, że kolagen zawiera dużą ilość siatkowanego kolagenu, powstającego w wyniku glikozylacji (Light et al., 2010). Dlatego też zabiegi kształtowania figury dla pacjentów po znacznej utracie wagi mogą być zarówno procedurami estetycznymi jak i funkcjonalnymi.

Spektakularne efekty: lekarze z Viora Ltd. rozpoczęli zabiegi na zdrowym pacjencie płci męskiej w wieku 27 lat, z nadmierną skórą oraz rozstępami w obszarze brzucha, które powstały w wyniku utraty wagi ponad 50 kg. Ten młody mężczyzna poszukiwał zabiegów napinania skóry w celu poprawy jej wyglądu. Największą frustracją dla tego pacjenta był fakt, że nawet po dużej utracie wagi, wciąż nie był zadowolony ze swojego wyglądu.

REACTION™ – produkowane przez firmę Viora Ltd. urządzenie, którego działanie oparte jest na opatentowanym systemie CORE™, wykorzystującym dwubiegunowy system fali elektromagnetycznej. System pozwala na używanie 4 natężeń próżni (do 500 mbarów) oraz 4 natężeń fali elektromagnetycznej (do 50W/130 J/cm3). System zawiera trzy aplikatory zabiegowe: dwa aplikatory korzystające z energii fali oraz próżni dla redukcji cellulitu, kształtowania sylwetki oraz redukcji obwodu (aplikator BC dla zabiegów na dużych obszarach ciała oraz aplikator FC dla zabiegów na wrażliwych obszarach) oraz jeden aplikator ST wykorzystujący wysoką energię fali elektromagnetycznej dla zabiegów napinania skóry na twarzy i ciele.

Wspomniany wcześniej pacjent zgłosił się do firmy Viora Ltd. z wagą 80 kg, przy czym jego waga początkowa przed podjęciem diety wynosiła 132 kg. Został on poddany serii zabiegów w ośmiu sesjach w odstępach dwutygodniowych. Sesje zabiegowe składały się z 20-minutowych specjalnych zabiegów napinania skóry za pomocą aplikatora BC na obszarze brzucha oraz 10-minutowych zabiegów przy pomocy aplikatora ST na rozstępy oraz na bokach. Pacjent nie mógł być na diecie ani doprowadzać do zmian wagi przewyższających 2kg przez cały okres badania.

W trakcie leczenia nie odnotowano niepożądanych i nieprzewidzianych skutków ubocznych. Masa ciała pacjenta pozostała na stałym poziomie 80 kg. Na fotografii 1 widoczna jest znaczna poprawa wyglądu dodatkowej luźnej skóry, z godną uwagi poprawą w części brzucha. Fotografia 2 przedstawia zaś znaczną poprawę wyglądu rozstępów na bokach.

Fot. 1: Przed zabiegami (po lewej stronie) i po 8 sesjach zabiegowych  (po prawej stronie). Wyniki wykazują znaczną poprawę napięcia obwisłej skóry w obszarze brzusznym.

Fot. 2: Przed zabiegami (po lewej stronie) i po 8 sesjach zabiegowych (po prawej stronie). Wyniki pokazują znaczną poprawę obwisłości skóry w obszarze brzusznym oraz poprawę rozstępów na bokach.

Oczekiwaniem pacjenta na początku terapii było uzyskanie poprawy wyglądu i faktury skóry, której niepożądany stan był wynikiem nadmiernej utraty wagi. Pacjent nie miał oczekiwań dotyczących poprawy wyglądu rozstępów. Po miesiącu pacjent wypełnił formularz oceny satysfakcji, w którym podzielił się uwagami dotyczącymi efektów uzyskanych w firmie Viora Ltd..

Według jego opinii, wyniki znacznie przekroczyły jego oczekiwania. Pacjent twierdzi, że zaobserwował znaczną poprawę elastyczności swojej skóry, a poprawa w wyglądzie rozstępów była miłym zaskoczeniem. Po pierwszej miesięcznej kuracji, pacjent stwierdził, że w końcu mógł pójść na plażę bez wstydu. Według jego oceny satysfakcji, zabiegi REACTION™ są zdecydowanie godne polecenia.

Podsumowanie

Wygląd oraz specyfikacje wspomaganego próżniowo urządzenia radiofrekwencji bipolarnej REACTION™ mieszczą się w zakresie obecnie stosowanych nieablacyjnych systemów estetycznych radiofrekwencji.

Dzięki unikalnej technologii CORE™ system ten może być dostosowany do specjalnych potrzeb klienta. Na przykład w niniejszym studium przypadku Viora Ltd. opracowała specjalny protokół napinania skóry dla większych obszarów zabiegowych. Używa się w nim aplikatora BC, zazwyczaj stosowanego do redukcji cellulitu oraz zabiegów redukcji objętości. Ponadto ze względu na symptomy tego młodego mężczyzny, które obejmowały także rozstępy, Viora Ltd. opracowała specjalny protokół zabiegowy z wykorzystaniem aplikatora ST, dzięki czemu uzyskano ogrzewanie skierowane na pojedyncze linie rozstępów.

Poza zaletami medycznymi, utrata wagi ma znaczący wpływ na poprawę funkcjonowania psychospołecznego. Jednak, jak wyraźnie widać w niniejszym studium przypadku, utrata wagi może czasem nie być wystarczająca do osiągnięcia całkowitej satysfakcji. W takich wypadkach zabiegi REACTION™ na kształtowanie sylwetki i napięcie skóry mają znaczący wpływ na dobre samopoczucie fizyczne i psychospołeczne pacjentów.

Rafał Bielawa

Na podstawie badań Dr Inny Belenky , dr nauk medycznych Ariel Margulis

Bibliografia

Light, D., Arvanitis, G.M., Abramson, D., & Glasberg, S.B. (2010).Effect of weight loss after bariatric surgery on skin and the extracellular matrix. Plast Reconstr Surg, 125, 343-351

Letnia Promocja Arosha

 

LETNIA PROMOCJA AROSHA!

Słoneczny czas to najlepsza okazja aby profesjonalnie zadbać o swoje ciało! Nie czekaj już dziś w odpowiedni sposób przygotuj się na wakacyjne szaleństwo! Odżywiaj i nawilżaj skórę z profesjonalnymi produkatmi AROSHA!

Kup dwa opakowania bandaży AROSHA w tym jeden AROSHA HONEY SWEET (1 op. = 8 zabiegów) a dostaniesz dowolny krem do masażu AROSHA o pojemności 500 ml.  GRATIS!

Więcej informacji na temat bandaży i kremów AROSHA kliknij tu

Promocja ważna do wyczerpania zapasów!

Kontakt NOVA GROUP:

  • Biuro WARSZAWA – tel. +48 22 646 33 00
  • Biuro KRAKÓW – tel. +12 263 20 18
Nasi partnerzy